pH7band

Honza Kulhánek

Jsem člověk, pro kterého hudba znamená velmi mnoho i když se jí neživím a nikdy jsem takové přání ani neměl. Je pro mě radostí, relaxem a prostředkem k tvořivosti a společenské zábavy. Mám rád lidi (ne všechny), rád se bavím, zajímají mě – asi proto jsem profesí psycholog a psychoterapeut. Také jsem táta tří dospívajících dcer, což je skvělé a šílené zároveň :-) Kromě hudby a svých dcer miluju knihy, poslední roky hlavně audioknihy. Poslouchám detektivky, sci-fi, historické romány, podcasty o aktuálním dění, to mám rád. Piju pivo i víno (ne dohromady) a rád vařím.

Moje hudební historie

Na základce roky chození „do klavíru“, na gymplu samouk na kytaru – nějak ty holky zaujmout musím :-) Po střední škole první hudební setkání s Petrem Hladíkem v naší kapele LUNOVIS – vlastní folk-rocková produkce, s dalšími kamarády jsme tím pár let hodně žili. Další roky příležitostné hraní po hospodách, oslavách, na večírcích a skládání do šuplíku. Od jara 2020 jsem začal hrát na klávesy v žánrové všehochuti s tvrdším soundem – Cocktail ala Motejl. Hodně nás přibrzdil covid, ale pár koncertů proběhlo, hlavně v hospodě Na Slamníku. A před létem 2022 jsme se po čtvrtstoletí domluvili s Petrem Hladíkem, že to dáme hudebně dohromady, prohrábneme šuplíky a jako dvojice začneme zkoušet vlastní repertoár s českými texty – a tak se zrodil pH7band.

Mí oblíbenci

Mám hodně široký záběr – od amerického a německého metalu přes artrock k českému folku. Poslední dobou se rád vracím k Pink Floyd, Genesis, Yes, Metallice, rád si zahraju Roberta Křesťana, Karla Plíhala, baví mě Pokáč...