pH7band

Petr Hladík

Muzika je pro mě jako vzduch: někdy si její přítomnost uvědomuji, někdy ne, ale žít bez ní nedovedu :-), a to i přesto, že to zní jako patetický blábol. Živím se ovšem prací v IT, což mě celkem - a už dlouho - (taky) baví ;-)

Moje hudební historie

Když mi bylo šest, dostal jsem kytaru, neboť se otce – učitel hudby – domníval, že mne vycvičí v klasické hře. To vzdal za necelého půl roku a já znechuceně zasunul kytaru pod postel. Odtud jsem ji jednoho jarního odpoledne, inspirován spolužákem zase vytáhl a už neodložil. Na základce jsem vstřebal i pár let učení na piáno pod vedením rázné učitelky disponující silným basbarytonem, kterým, mimo jiné, v nouzi doprovázela náš rachitický prepubertální pěvecký sbor.

Později, ještě ale v dobách mladické nerozvážnosti, jsem hrál a zpíval v několika kapelách:

Lunovis – tu jsme s Honzou, se kterým se známe už od základky, založili v půlce devadesátek. O hudebním řemesle jsme nevěděli nic moc použitelného a bylo to znát; přesto z té doby zůstalo několik songů, které dodnes žijí vlastním životem.

Následovali rockovější Budete spokojeni pod vedením klasického hudebníka a skvělého sbormistra Standy Mistra; kapela plná mladých, talentovaných lidí, kteří, jak přicházeli, tak zase odcházeli, což posléze vedlo k sublimaci většiny toho, co kapelu drželo pohromadě.

Pak přišli Triwoly – pro některé z nás vyvrcholení hvězdné dráhy našich hudebních ambicí. Kapela, kterou jsem spoluzakládal a která dodnes obšťastňuje účastníky svateb, pohřbů, firemních večírků a všelijakých bálů a plesů kvalitní a poctivou muzikou, vždy živou (sorry kluci, já vím, že děláte i DJ) a neodolatelnou.

Úletem, ale velmi obohacujícím, byla pro mě účast v kapele Gospel4Life, kterou vedl skvělý chlapík s neutuchající vírou v to, že život má vždy větší smysl, než si obvykle připouštíme, kamarád a pardál jak se patří Kamil Dědeček.

A tak jsem doplul až sem: ať žije a vzkvétá pH7band!

Mí oblíbenci

Muziku jsem poslouchal už v prenatálu, protože, i když v rodině moc aktivních hudebníků nemáme, posluchači jsme vždycky byli pozorní a multižánroví. Takže tady je jen reprezentativní výsek toho, co mě tak baví a inspiruje:

...a zástup dalších, včetně velikánů symfonické tvorby Gustava Mahlera a Leoše Janáčka...